The Fortyfingers - kvarteto čtyř klavíristů     • Kdo jsme

     • Nabídka koncertů

          - Výchovné koncerty
          - Klasické koncerty
          - Další představení

     • Fotky a video

     • Kontakt


  

O našem kvartetu

The Fortyfingers je originální hudební seskupení čtyř klavíristů, hrajících na dva nebo i na jeden klavír. K založení tohoto netradičního souboru nás přivedlo společné přání přinést do „vážné hudby“ důkladnou dávku humoru. A to se také podařilo - kvarteto The Fortyfingers má za sebou již desítky vystoupení a setkává se s nadšeným ohlasem u publika všech věkových kategorií.

Náš repertoár

Hrajeme skladby nejrůznějších období a stylů, jak skladby napsané přímo pro toto obsazení, tak své vlastní úpravy. Na své si přijdou milovníci klasické hudby i lehčích žánrů. Naše komentované koncerty se vyznačují vtipem a překvapením - to je dobrá příležitost pro nové posluchače, jak poznat obávaný svět „vážné hudby“. Program přizpůsobujeme potřebám pořadatele - varianty pro dva i pro jeden klavír (více v části „Nabídka koncertů“)

Členové souboru

Členové The Fortyfingers jsou profesionální klavíristé - absolventi Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze a vynikající sólisté i komorní hráči.

 Eva HutyrováEva Hutyrová - absolventka konzervatoře v Brně a HAMU v Praze u prof. Emila Leichnera. Absolvovala též mistrovské kursy (E.Indjic, P.Jasmin, E.Solar-Kinderman, W.Groppenberger). Laureátka řady klavírních soutěží (Concertino Praga, Smetanovská klavírní soutěž, Soutěž konzervatoří ad.)
 Miron ŠmidákMiron Šmidák - absolvent konzervatoře v Praze a HAMU v Praze u prof. Emila Leichnera. Je laureátem řady soutěží (Smetanovská klavírní soutěž, Greta Eriksson's Piano Competition, Evropská hudební cena mladých ad). Vystupoval s několika orchestry (např. Pražská komorní filharmonie).
 Hana LouženskáHana Louženská - absolventka konzervatoře v Č. Budějovicích a HAMU v Praze u doc. Miroslava Langera. Laureátka soutěží Prague Junior Note, Mladé hudební talenty Jižních Čech a dalších. Vystupovala například s Jihočeskou komorní filharmonií.
 Vjačeslav GrochovskijVjačeslav Grochovskij - studoval na Moskevské konzervatoři, později absolvoval konzervatoř a HAMU v Praze. Spolupracoval s významnými orchestry, např. s Velkým orchestrem moskevského rozhlasu. Je vítězem soutěže „Premio Gramaci“ v Itálii.Další „důvody“ našeho založení

Ptáte se, jaký je důvod pro provozování kvarteta klavíristů? Prvním důvodem je fakt, že při hře pouhými deseti prsty zůstává minimálně 91% plochy klaviatury beznadějně nevyužito. Osmiruční hra naproti tomu maximálně využívá všech zvukových i prostorových možností klavíru.
Druhý důvod je mnohem prozaičtější: The Fortyfingers vstupují do historie vývoje klávesových nástrojů, jelikož mají přímý vliv na jejich vývoj a zdokonalování. Vzhledem k tomu, že osmiruční hra znamená pro klavír extrémní zatížení, málokterý nástroj dokáže přežít delší produkci v celistvém stavu. Jako první začíná obvykle opadávat slonovina na klávesách, dále praskají struny, upadávají kladívka a jiné části mechaniky a v poslední fázi se rozpadá celá pancéřovaná konstrukce klavíru. Někteří přední výrobci klavírů se proto rozhodli na tuto vzniklou situaci reagovat a snaží se vyvinout nový, odolnější druh koncertního křídla. The Fortyfingers pak provádějí finální zátěžové testy. Nástroje, které úspěšně prošly touto náročnou zkouškou, získávají prestižní označení samolepkou, zaručující jejich kvalitu.© 2024 The Fortyfingers. Všechna práva vyhrazena. • Související odkazy